Bugün

MİSYONUMUZ

ANADOLU YAYINCILAR FEDERASYONU

ANADOLU YAYINCILAR FEDERASYONU, BÜNYESİNDE 320 YEREL VE BÖLGESEL RADYO, TELEVİZYON, DİJİTAL MEDYA, GAZETE VE DERGİ’Yİ BARINDIRAN ETKİN BİR SİVİL TOPLUM KURULUŞUDUR.

 

FEDERASYON OLARAK, “BÜTÜN YOLCULUKLAR İLK ADIMLA BAŞLAR” SÖZÜNDEN YOLA ÇIKARAK ADIMIMIZI ATTIĞIMIZ İLK GÜNDEN BUYANA ÇOK ÖNEMLİ FAALİYETLERE İMZA ATTIK.

 

ANADOLU MEDYASI, REFERANSINI YÜCE MİLLETİMİZDEN ALMAKTADIR.

GÜNDEMİ MİLLETİN GÜNDEMİDİR. KURULUŞ İLKELERİ MİLLET, CUMHURİYET, BAYRAK VE EZANDIR.

 

YEREL MEDYA KURULUŞLARI 780 BİN KİLOMETRE KARELİK VATAN TOPRAKLARININ KILCAL DAMARLARIDIR. DEVLETİN KALBİNDEN POMPALANAN KAN O DAMARLARDAN TÜM BEDENE DAĞILIR. MİLLİ İRADENİN VATAN SATHINDAKİ GÖZÜ, KULAĞI VE SESİ YEREL MEDYA TEŞEKKÜLLERİDİR.

GEZİ OLAYLARI, 17-25 ARALIK VE 15 TEMMUZ DARBE SÜRECİNDE CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDA YER ALDIK.

15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI YEREL MEDYAYI ORGANİZE EDEREK, MEYDANLARDAN VE STÜDYOLARIMIZDAN ORTAK YAYINLAR YAPTIK.  BİR AY BOYUNCA DEVAM EDEN MEYDAN NÖBETLERİNİ 7/24 CANLI YAYINLARLA İZLEYİCİYE AKTARDIK.

500 YEREL MEDYA TEMSİLCİSİNİ CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ’NDE CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE BULUŞTURDUK.

DÜZENLEDİĞİMİZ ÇALIŞTAY, SEMPOZYUM, PANEL VE BENZERİ ETKİNLİKLERLE ÖZELDE YEREL, GENELDE YAYGIN MEDYANIN SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİK.

SADECE YEREL VE ULUSAL MESELELERLE İLGİLENMEDİK, GÖNÜL COĞRAFYAMIZIN TÜMÜNDE MEYDANA GELEN ÖNEMLİ GELİŞMELERDE DEVLETİMİZİN YANINDA DURDUK.

SURİYE’DE MEYDANA GELEN VAHİM GELİŞMELERDEN ETKİLENEN MÜLTECİLER İÇİN KAMPANYALAR DÜZENLEDİK.

YABANCI BASININDA YER ALAN, YALAN VE İFTİRA DOLU HABERLERE

KARŞI DURDUK, BÜYÜKELÇİLİKLER ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMALARI YAPTIK.

ULUSLARARASI KÜLTÜR TURİZM VE MEDYA KURULTAYLARI YAPARAK YEREL, ULUSAL VE ULUSLARARASI BASIN MENSUPLARINI FARKLI İLLERİNDE BİR ARAYA GETİRDİK.

FARKLI ÜLKELERDE ANADOLU YAYINCILAR DERNEĞİ OLARAK ÇEŞİTLİ FAALİYETLER GERÇEKLEŞTİRDİK.

IRAK DEVLETİNİN RESMİ DAVETLİSİ OLARAK ULUSLARARASI DÜZEYDE GERÇEKLEŞTİRİLEN PROGRAMA KATILARAK DÜZENLENEN ÇALIŞTAYLARDA FEDERASYON OLARAK YER ALDIK.

AZERBAYCAN’DA GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ ULUSLARARASI MEDYA KURULTAYINDA 15 TEMMUZ’U VE YAŞANAN GELİŞMELERİ ULUSLARARASI BASIN KURULUŞLARI İLE PAYLAŞTIK.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI DESTEKLERİ İLE KARABAĞ’IN İŞGALDEN KURTULUŞU SONRASI MEDYA TEMSİLCİLERİNİ ŞUŞA’DA BİR ARAYA GETİRDİK.

ANADOLUNUN ÇEŞİTLİ ŞEHİRLERİNDE “UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE MEDYANIN ROLÜ” KONULU SEMPOZYUMLAR DÜZENLEYEREK GENÇLERİMİZİ BU KÖTÜ ALIŞKANLIKLARA KARŞI DUYARLI HALE GETİRMEYE ÇALIŞTIK.

İLLERİMİZİN TAMAMINA YAKININDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ ‘ANADOLU SORUYOR’ İSİMLİ ORTAK YAYIN PROGRAMLARIYLA AZİZ VATANIMIZIN BİRBİRİNİ TAMAMLAYAN GÜZELLİKLERİNİ, GÜNDEMLERİNİ EKRANLARA TAŞIDIK.

ANADOLU YAYINCILAR FEDERASYONU OLARAK DÜZENLEDİĞİMİZ GELENEKSEL ANADOLU SOHBETLERİ PROGRAMINDA ÇOK ÖNEMLİ İSİMLERİ AĞIRLADIK. ANADOLU’NUN SICAK SOHBETİNİ ANKARA’YA TAŞIDIK.

6 ŞUBAT TARİHİNDE YAŞADIĞIMIZ BÜYÜK FELAKET SONRASI İLETİŞİM BAŞKANLIĞIMIZIN DESTEKLERİ İLE GAZETECİLERLE BİRLİKTE DEPREM BÖLGESİNİ ZİYARET EDEREK, VATANDAŞLARIMIZLA BİR ARAYA GELDİK. İLLERİMİZDE YAŞANAN GELİŞMELERİ YERİNDE TAKİP ETTİK.

DEZENFORMASYONA KARŞI KAMUOYUNUN DOĞRU BİLGİLENDİRİLMESİ İÇİN HABER VE YAYINLAR YAPTIK.  TÜRKİYE TEK YÜREK YARDIM KAMPANYASINA ANADOLU MEDYASINDA ORTAK YAYINLARLA DESTEK VERDİK.  DEPREM BÖLGESİNDE ZARAR GÖREN YEREL MEDYA KURULUŞLARIMIZIN YANINDA OLDUK.

FEDERASYON OLARAK FİLİSTİN DAVASINA DESTEK AMAÇLI 500 GAZETECİNİN İMZALADIĞI ORTAK BİR BİLDİRİ YAYINLADIK. İŞGALCİ İSRAİL DEVLETİ TARAFINDAN 103 GAZETECİLERİN ÖLDÜRÜLMESİ NEDENİ İLE İSRAİL BÜYÜKELÇİLİĞİ ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPARAK TEPKİMİZİ DİLE GETİRDİK. İSRAİL DEVLETİNİ KINADIK.

ANADOLU YAYINCILAR FEDERASYONU OLARAK YEŞİL PASAPORT TALEBİMİZİ GAZETECİ MESLEKTAŞLARIMIZLA BERABER BAŞTA CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN OLMAK ÜZERE YETKİLİ KURUMLARA İLETTİK.

 

CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM BAŞKANLIĞI DESTEKLERİ İLE YENİ İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ, GELENEKSEL MEDYA, TÜRKİYE'NİN TANITIMI, GLOBAL BİLGİ AĞLARI, VERİ GÜVENLİĞİ VE BİLGİ AĞLARI TÜM YÖNLERİYLE ELE ALINDIĞI TÜRKİYE’DE İLK DEFA DİJİTAL DÜNYA ÇALIŞTAYI VE YEREL MEDYA ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRDİK.

ANADOLU YAYINCILAR FEDERASYONU OLARAK YEREL MEDYA’NIN GÜCÜNE GÜÇ KATACAK BİR SİSTEMLE YEREL MEDYA HABERLERİNİ TEK BİR HAVUZDA TOPLAYAN MİLLET HABER AJANSINI KURDUK.

HER YIL GELENEKSEL OLARAK GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ ANADOLU MEDYA ÖDÜLLERİ TÖRENLERİNDE, ALANINDA BAŞARILI OLAN VE TAKDİR EDİLMEYİ HAK EDEN MEDYA MENSUPLARINI, ANADOLUYA RUH VEREN İSİMLERİ ÖDÜLLENDİRMEYE DEVAM EDİYORUZ.

BİLİYOR VE İNANIYORUZ Kİ, KALEMİ VE KELAMI DEVLETİN BEKASI, MİLLETİN SELAMETİ OLAN MEDYA MENSUPLARI HER TÜRLÜ ÖVGÜYE LAYIKTIR.